Müthiş bir site hazırladınız. Tasarım ve kodlama dört dörtlük, içeriklerini de eklediniz, fakat sitenizi kimse ziyaret etmiyor. Nerede bu ziyaretçiler? Halbuki ne kadar güzel planlamıştık. Dünya kadar para ve emek harcayarak bir site yapmıştık ve ziyaretçiler de kendiliğinden sitenize gelecekti. Hatta siteyi hazırlama sırasında yorulduğunuz zaman kendinizi teselli etmek için hep sitenize gelecek ziyaretçileri düşünmüştünüz. Ama maalesef gerçekler böyle değil! Dünyanın Hiçbir tarafında hiç kimsenin sitesine havadan ziyaretçi gelmez buna sizinki de dahil.

Siz ister dünyanın en gerekli ürünün satıyor olun, ister kansere bulduğunuz çareyi sitenizde anlatıyor olun, ister insanlara milyoner olmanın yollarını anlatıyor olun sitenizi tanıtmazsanız kimse sitenize gelmez. Çünkü sitenizi bilmezler. Türkiye’de bir radyoda reklamlar yayınlanırken insanların radyoya reklam vermelerini teşvik etmek için şöyle bir slogan yapmışlar “Tavuk bile doğururken yumurtasının reklamını yapıyor, bağırıyor”. Evet ne kadar komik olsa da bu bir gerçek ve sizin de elinizde isterseniz dünyanın en önemli projesi olsun reklamını yapmadıkça ve tanıtmadıkça bir işe yaramayacaktır. (Bakınız: Arama Motorları Optimizasyonu Hizmet İçeriği)

SEO danışmanlığıda bu safhada devreye girerek sizin yerinize bir nevi websitenizi sahiplenerek arama motorlarında en üst sıralara taşımak için sanki kendi websitesi imiş gibi optimize ve düzenleme işlemlerini yaparak websitenizi üst sıralara taşır ve ziyaretçileriniz gelmeye başlar. Ancak bir SEO danışmanlığı alırken dikkatli olmanız gerekir. SEO danışmanlığı herkesin yapabileceği bir iş değildir. (Bakınız: Her SEO Hizmetine Güvenebilir Miyim?)

“Biz 15 senelik tecrübemizle SEO Danışmanlığının yanı sıra Danışmanlık hizmetimizden yararlanan websitesi sahiplerine
25 üzerinde ortak websitemizde yer vererek danışmanlık kapsamında bu hizmetimizide ücretsiz olarak sunuyoruz.”