SEO hizmeti derin uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır. Arama motorları sürekli algoritmalarını güncellemekte ve buda arama sonuçlarına etki etmektedir. SEO hizmetini kurumsal bir firmadan almanız, sıralamalarınızı korumanız açısından oldukça önemlidir. Arama Motorlarında nasıl üst sıralara çıkarım? diye düşünürken, sizi üst sıralara ücretsiz çıkarabileceğinizi söyleyen bir tanıdığınız ya da arkadaşınızın oğlu veya amacı sırf para kazanmak olan bilinçsiz bir şirkete mi denk geldiniz. Size bu işi yapabileceğini, çocuk oyuncağı olduğunu, devamlı yaptığını, basit bir şey olduğunu mu söylüyor?

SEO seçimi yaparken aşağıdaki kriterlere dikkat etmenizi öneriyoruz !

1. SEO alanında ne kadar tecrübesi var?
2. Referansları nelerdir? Zorluk derecesi yüksek olan anahtar kelimelerde başarılı olmuş mu?
3. Herhangi bir sertifika ya da yeterlilik belgesi var mı?
4. Bu hizmeti kurumsal bir çatı altında ve sürekli bir biçimde mi veriyor?
5. Yaptığı çalışmalara ne tip bir garanti veriyor?
6. Çalışmaya başlamadan önce verdiği sözleri yazılı bir sözleşme ile size sunabiliyor mu?

Hileli Teknikler Kullanıyor mu?
Arama Motoru Optimizasyon Teknikleri arasında hileli bazı yöntemler mevcuttur. Bunlar genelde çabuk sonuç vererek gerçektende web sitenizi üst sıralara taşıyabilir. Ancak almış olduğunuz risk; web sitenizin arama motorlarından yasaklanması (ban’lanması) riskidir.

Bu işi ne kadar süredir yapıyor?
Arama Motoru Optimizasyonu konusunda en önemli unsurlardan biri tecrübedir. Bu işleri yeni öğrenen biri ise, kullandığı tekniklerin işe yaradığını görse bile bu tekniklerin uzun vadede işe yarayıp yaramadığını tecrübe etme fırsatı olmamıştır.

Seo Etik Kuralları Hakkında Bilgisi Var mı?
Seo Etik Kuralları, her seo firmasının, her arama motoru optimizasyonu yapacak olanın uyması gereken temel ahlaki kurallardır. Hizmet alırken bu konuda bilgisi olup olmadığını sorun.