Kısa Kısa

Teşekkürler İTFAİYE

(ÖZELLİKLE KADIKÖY İTFAİYESİNE)

itfaiyeSemt ayırmak istemiyorum ve inanıyorum ki tüm teşkilat olarak aynı duyarlılığı taşıyorlar hepsine teşekkür ediyorum.

06.11.2009 Gün perşembe, akşam 19.00 sularında, Yer Acıbadem Caddesi Yıldızbakkal henüz eve girmiştim ki annem karşı çatıda boynundan asılı duran bir martıyı göstererek  tüm gün boyu asılı vaziyette orda olduğunu söyledi. Önce ölmüş olacağını düşünerek baktığımda kanatlarının oynadığını gördüm. Aklıma ilk gelen şey Hayvan severler derneklerinden birinden yardım istemek oldu ama ne gezer internette bir sitede telefonları bulunan Kadıköy ve  Üsküdar hayvan sevenler derneklerinden hiç birinden telefonuma cevap veren olmadı. Dernektir belkide o satte çalışanı yoktur mazur görülür amma Bir telefon var ki beni aldığım cevap çok üzdü. Üsküdar Hayvan sevenler derneğine  ait 532 570 43 54 nolu telefon  aradımda aldığım yanıt < Çok meşgulüm > diyerek telefonun kapanması oldu.  Belki tek başına onlarda birşey yapamazlardı ama benim de aradığım tutunacak bir eldi o anda.

Çaresiz  İTFAİYEYİ  (110) u aradım. Çok kibar ve nazik bir sesti yanıt veren. Hemen geldiler ve  zavallı martıyı çatıdan indirdiler yarı baygın haldeki martıyı hemen  aynı caddede bulunan ACIBADEM VETHOUSE PET SAĞLIK MERKEZİ’ ne götürdüm. Hemen ilgilendiler, ellerinden geleni yaptılar ama kurtarılamadı. Zavalı Martı’ cık bilinmez kaç saattir boynundan asılı kaldıktan sonra yaşayamazdı belki ama bu kadar duyarlı davranarak koşturan İTFAİYE’ MİZİN değerli çalışanlarına canı yürekten TEŞEKKÜR EDİYORUM.  İtfaiye Teşkilatını Kutluyorum.

Harun Kenan ŞAHİN

Benzer İçerikler